ANASAYFA KURUMSAL BELGELER HİZMETLER REFERANSLAR İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
 
  Kurumsal Network Hizmeti  
 
 

Ağ danışmanlarımız mevcut network yapınızı değerlendirerek, güncel ve gelecekteki network gereksinimlerinizi anlayarak size en uygun olan e-business  gereksinimlerinizi karşılayacak network strateji ve dizayn çözümleri sunar. Ağ danışmanlarımız sahip olduğunuz veya kurmayı düşündüğünüz ağ yapısını aşağıdaki temel kavramlar dahilinde inceler ve size en uygun yapıyı sunar.

Süreklilik

Ağ altyapınızın işletmenin sinir sistemi olduğu öze alınarak, işlerinizin kesintiye uğramaması için incelenir ve sürekliliğin sağlanması için gerekli düzenlemeler yapılır.

Güvenirlik

Ağ yapınızın ister lokal ister geniş alan olsun dışarıdan ve içeriden oluşabilecek güvenlik açıkları ve saldırılara karşı güvenilir hale getirilmesini sağlayan düzenleme ve modifikasyonlar yapılır.

Yönetebilirlik

İşleyişinizin sürekli ve kontrol edilebilir olması için karmaşıklaşan yapılarda kurulan veye kurulacak olan ağ yapısının kolaylıkla denetlenebilir, geliştirebilir olması önemlidir. Ağ danışmanlarımız bu konuda altyapınızı inceleyerek gerekli düzenleme ve modifikasyonları önererek, sisteminizi yönetmenize yardımcı olurlar.


Ölçeklenebilirlik

Süreklilik ve yönetebilirlik kadar esas olan unsurlardan biri olan ölçeklenebilirlik büyümeyi veya genişlemeyi hedefleyen organizasyonuzun optimim maliyetlerle en iyi performansa sahip olması için danışmanlarımız tarafından incelenerek sizin beklentilerinize göre dizayn veya modifiye edilir.


WAN/LAN uygulamaları

Şirketler ve kurumların lokal olarak çalışan ağlarının dışında şube ofisleri ve bunlarında kendi aralarında geniş alan ağları vardır. Kurumların Lokal ağ bağlantıları günümüzde daha çok ethernet ve kablosuz ağ teknolojisiyle yapılmaktadır. Şubelerde kendi aralarında Frame Relay, Leased Line, ATM, ISDN ve ADSL gibi kiralık hatlar üzerinden WAN Protokolleriyle bağlanmaktadır. Mental Bilişim LAN/WAN entegrasyonunuzu belirtilen teknojileri kullanarak sağlamakta ve konularla ilgili danışmanlık hizmetlerini de vermektedir.


Kablosuz Ağ Uygulamaları

Günümüz teknolojisinde artık dataları da kablosuz olarak RF’lerle iletmek mümkündür. Wireless teknolojisi artık standartlara uymakta ve performansı gün geçtikçe artmaktadır. Kablosuz networklerin kablolulara oranla bir takım dezantajları olmasına rağmen birçokta avantajı bulunmaktadır. Birkaç örnek vermek gerekirse, yapılarınızın orjinalliği ve fiziksel görünümü değişmeden ağ kurabilmekte , var olan ağ çok rahat genişletebilmekte kullanıcı eklenmesi sorun olmaktan çıkmaktadır.


VPN

Şirketler kiralık hatlardan ve internet üzerinden merkeze bağlanıp birçok uygulama çalıştırabilmekte ve base data sorgulaması yapabilmektedir.
Bu bağlantının daha güvenli bir şekilde yapılabilmesi için uçtan uca tünel açılarak dataların şifrelenmesi gerekmektedir. Mental Bilişim VPN teknolojisini donanım ve yazılım tabanlı projelendirerek uzman kadrosuyla uygulamaya geçirebilmektedir.


Ağ Yönetim Danışmanlığı

İnternet erişimi olan tüm sistemlerde saldırı ve virüs tehditi potansiyel olarak her zaman bulunmaktadır. Saldırganların ve virüslerin sayısı günden güne artmaktadır. Her geçem gün yeni güvenlik açıkları tesbit edilip internette yayınlanıyor. Program üreticileri bu açıklar için hızla yamalar üretip yayınlıyorlar ama çoğu kişi bunları ya haberi olmadığından yada kurması zor olduğundan kurmuyor. Ayrıca var olan açıkları kullanarak yapılan saldıraları kolaylaştıran hazır birtakım prgramların internet üzerinde bulunabilmesi, güvenlik ve proglama hakkında fazla teknik bilgisi olmayan kişilerin de kolayca saldırı yapmalrını sağlıyor.

Ağ Yönetim Danışmanlığı müşteri sistemlerinin saldırgan ve yıkıcı etkenlerden koruması amacıyla hazırlanmış bir hizmettir.


Sunacağımız hizmetler:

* Tüm sistemin dinlenmesi ve açıkların tespit edilmesi

* Yapısal Kablolama ve Topoloji Çözümleri

* Kurumsal Ağ ve Intranet Çözümleri

* Kurumsal İnternet çözümleri

* İnternet Erişim Çözümleri

* E-Posta Kullanım Çözümleri

* Dial-up,ADSL,Frame-Relay, ATM ve Line Erişim Çözümleri

* ISS Çözümleri

* İnternet Servislerinin Kullanılması ve İşletilmesi

* Uzaktan Erişim Çözümleri

* İnternet Güvenlik Çözümleri

          Copyright 2013. Tüm hakları saklıdır.